İhracat Fazlası Ürünler Nereden Alınır 2022

Bireysel veya şirket olarak para kazanmak istiyorsanız ihracat fazlası ürünler nereden alınır sorusunun cevabını aldıktan sonra sağlam paralar kazanabilirsiniz. İhracat fazlası mallar çok fazla gündeme gelmeyebilir, bu durumu araştırmak ve bu yazımızdan öğreneceğiniz bilgiler size para kazandıracaktır.

İhraç fazlası ürünlerin hangi şart ve koşulda firmalardan alınacağına dair tüm detaylar, bu detayları yerine getirebilmek için neler yapmamız gerektiğine kadar her bilgi yazımız içerisinde mevcuttur. İhracat fazlası ürünler yazımızı okuduktan sonra aklınıza takılan ihracatla ilgili herhangi bir soru olursa yorum olarak yazmaktan lütfen çekinmeyin.

İhracat Fazlası Ürünler

İhracat Fazlası Ürünler Nereden Alınır?

Ticaret yapan kişilerin her zaman söylediği ve altın değerinde olan bir söz vardır “bir ürünü satarken değil, alırken kazanmalı insan” diye. Bu sözü ticari olarak algılarsanız geleceğe dair çok sağlam adımlar atmış ve çok güzel paralar kazanmış olursunuz. Para kazanmaya odaklı çok fazla insan ticaret için ihracat fazlası ürünler hangileri araştırıp, buradan geçimini sağlamanın derdine düşmektedir.

İhracat fazlası ürünler nelerdir, neden ucuz olur, nereden alınır gibi aklınıza takılan tüm soruların cevabını öncelikle bir açıklayalım. Firmaların neredeyse hepsi, ihracat yaptığı sayının çok daha fazlasını üretir. Buna bir örnek verecek olursan, Çin’de 10 bin adet yastık üreten bir firma 11 bin adet olarak üretim sağlar. Fazla üretilmesinin sebebi ise gümrük geçiminde problemlerin yaşanmasından kaynaklıdır. Yastık üreten firma, gümrükten geri dönen defolu ve işe yaramayan ürünleri Çin’e yeniden gönderir.

Çin’den çıkan 10 bin adet yastık siparişi veren kişiye sorunsuz bir şekilde ulaşırken, bin adet yastık ise ihracat fazlası ürün olarak görünür ve bu Devlet içerisinde çok daha uygun fiyata satılır. Bin adet yastığı alan kişi veya firmalar satışını yaparken mutlaka hatalarını ve kusurlarını bildirmelidir alıcı kişilere, aksi hâlde ticari ahlak yapısına uygun olmayan davranışlar sergilenmiş olur.

İhracat Fazlası Mallar Nasıl Alınır?

İhracat fazlası mallar nasıl ve nereden alınır gibi soruyu ticarete meyilli çok fazla insan merak ediyor. Yapacağınız en son şey, ihracat fazlası malları internet üzerinden aratmak olsun ve bu durum sizin vazgeçmenize sebep olabilir. Yaşadığınız şehirde veya size yakın büyükşehirler de ihracat yapan firmaları bulun ve o firmalarla görüşme yaptıktan sonra bir anlaşma sağlarsanız eğer ihracat fazlası malları buradan uygun fiyata alabilirsiniz. Uygun fiyata almış olduğunuz ihracat fazlası ürünleri ise üzerine kar ekleyerek satışa sunabilirsiniz.

Neden internet üzerinden ihracat fazlası ürünler alınmamalıdır sorusuna gelecek olursak eğer, bunun ilk sebebi kesinlikle insanları kandırmaktır diyebiliriz. İhracat yapan firmalar, fazla ürünlerini internete düşürmeden takip eden kişilere hemen satarlar ve ellerinden çıkartmış olurlar. İhracat fazlası ürünleri alarak ben de bu işe girip sağlam ticaret geliştirmek istiyorum ve anında satarak kar elde etmek istiyorum diyorsanız. Hangi firmalar ihracat işi yapıyorsa bunları düzenli olarak takip etmelisiniz, yurtdışına satış yapan departmanla aranızı iyi tutmanın yanı sıra şirket sahibi ile dost olmaya çalışmanızda büyük önem vardır. Bu şekilde ürünlerini ilk siz uygun fiyata almış olursunuz ve güzel kâr elde etmiş olursunuz.

Olabildiğince büyük firmalar ile iletişime geçip, onlarla iş yapmanızda fayda vardır. Geçmişi 2-3 yıl gibi kısa bir süreye dayanan firmaları tavsiye etmemenizde fayda vardır, sebebi ise kesinlikle tecrübe ve sektörde bilinirliği ile alakalıdır.

İhraç Fazlası Ürünler Nelerdir?

İhraç fazlası ürünler de sayı kesinlikle çok önemlidir, ürün sayısına dikkat etmeniz edeceğiniz kâr oranını çok büyük derece etkilemektedir. Yine bir örnek verecek olursak, Hollanda’dan 100 bin adet gül siparişinde bulunduk ve Hollanda firması minimum 105 bin adet hazırlayarak gümrüğe gönderir. Hollanda üzerinden çıkan güllerin kalitesi ile o ülkenin gümrüğü ilgilenmez, Türkiye içerisine girerken bu kalite kontrol edilir ve buna göre alım sağlanır.

Hollanda gümrük işletmeciliği güllerin kalitesi ile ilgilenmek yerine yasal işlemler nasıl ilerliyor ve neler yapılması gerekiyor onunla ilgilenir. Türkiye’ye gelen güller gümrükte incelip birer birer sayılarak, solmuş ya da iş görmeyecek olanları direkt gülleri işaretleyerek Hollanda’ya geri iade ederler.

Çok fazla ülkede ürünler incelenmeden anında içeri alınır, etiket fiyatlarına bakılır ve sadece kargo ücreti talep edilerek içeri alınır. Her zaman en iyi seçeneğin gelecek her ürünün tek tek işlenmesi ve hangi kalitede ve değerde ürünlerin geldiğini bilmeliyiz.

Yorum yapın