Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar 2022

Yasal takipte olanlara kredi veren bankalar nelerdir diye araştırma yapıyor olabilirsiniz. Özellikle yasal takip sürecinin ön planda yer aldığı ve buna uygun olarak sunulan detayları sizler de bulabilirsiniz. Hangi bankadan olursa olsun çekmiş olduğunuz kredileri ya da kredi kartlarını ödeme tarihlerinde ödemeniz gerekir. Ayrıca kredi kartınızın asgari ödeme miktarını 3 kere üst üste öderseniz, dördüncü aydan itibaren borcun tamamını ödemeniz beklenir.

Çekmiş olduğunuz krediyi de üç kere üst üste ödemezseniz, dördüncü aydan itibaren borcun tamamını ödemeniz gerektiği şeklinde ihtarname alırsınız. Bu süreçler sizin yasal olarak takibe girmenize neden olur. Mevcut borcun ödenmemesi sizin bankaların takip listesine girmenize yol açar. Bu durumda bankalardan kredi başvurusu yapıp yapamayacağınızı da öğrenmek istersiniz. Çünkü biriken kredi kartı borçlarını ya da kredileri ödemek için yeni bir bankadan yeni bir kredi çekmeye ihtiyacınız olabilir.

Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar

Yasal takipte olmak kişinin banka kurumlarınca sicilinin bozuk olduğuna işarettir. Yasal takipte olanlara kredi veren bankalar konusunda araştırma yapıyorsanız, bu konu hakkındaki detaylı araştırmalarımıza göz alabilirsiniz. Yasal takipte olan kişiler için kredi kartı çıkar mı, kredi sicili bozuk olan kişilere kredi verilir mi gibi sorularınıza yanıtı bu alanda bulabilmeniz mümkün.

Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi sicili bozuk olanlar nasıl kredi alır diye araştırma yapıyor olabilirisiniz. Bankalardan kredi çektiğiniz zaman, bunu aylık ödeme şeklinde taksitler halinde ödemeniz gerekir. Kredilerin asgari ödeme miktarı bulunmaz. Aylık taksitin gecikmeye girmesi sizin mevcut olan kredi notunuzun da düşmesine neden olur. Bu borcu ödememek için bankalar 90 gün süre tanıyabilir. Birinci aydan itibaren yasal takip sürecine girmeniz muhtemeldir. Bu süreçte banka personelleri sizi arar ve borcu ne zaman ödemeniz gerektiğini sorar. Siz belirli bir tarih verirseniz, buna uygun düzenlemeleri yapar.

Borcu ödeyemediğinizi belirtirseniz, yeniden yapılandırma sürecinde sizlere yardımcı olur. Ancak 90 gün geçmiş ve hala biriken taksitler ödenmemiş ise, borcun tamamı ödenmek üzere yasal işlemler başlatılır. Bu sürece bakıldığı zaman da hepsi sizin kredi notunuzun düşmesine neden olur. Kredi notu düşük olan kişiler başka bir bankadan kredi çekme konusunda zorlanır. Ayrıca yasal takipte olan kişiler de bir başka bankadan kredi çekmekte zorlanır. Ancak kredi notu düşük olanlara ve yasal takipte olanlara da kredi veren Türkiye Cumhuriyeti bankaları bulunmaktadır.

Düşük Kredi Notu Olanlara Kredi Veren Bankalar

Yukarıda yer alan bankalar kredi notunuz düşük ise dahi belirli limitler dahilinde kredi verme işlemini onaylıyor. Özellikle mobil bankacılık özelliğini kullanıyor iseniz, mobil bankacılığa özel anında kredi imkânından yararlanılması mümkün. İş Bankasının kredin hazır servisi ve QNB Finansbank’ ın da müşterilerine özel anında kredi servisi bulunuyor. Buraya giriş yaparak size ne kadar kredi verebildiklerini görebilirsiniz. Krediyi aldığınızda da şubeye gitmeden direkt olarak hesabınıza bu tutar yatırılır.

Minimum 2000 TL. den başlayarak maksimum 30.000 TL ye kadar hazır kredi kullanılmasına izin verilmektedir. Kara listede olanlara kredi veren bankalar görüldüğü gibi bulunmaktadır. Ancak sürekli ve seri şekilde başvuru yapmak sizin kredi notunuzu daha fazla düşürebilir. Bu nedenle bir bankaya başvurduktan sonra sonucu beklemeden diğer bankaya kredi başvurusunda bulunmamanız beklenir. Kara listedekilere kredi veren banka bulmak her zaman mümkün olur.

İlk Kez Hesap Açtıranlara Özel Krediler

Şimdiye kadar hiç Akbank Hesabınız olmadıysa yeni bir Akbank hesabı açtıran müşterilere özel kredi servisi bulunuyor. Bunun için kredi notuna bakılmıyor. 5000 TL değerinde, faizsiz kredi olarak her başvuru yapan yeni Akbank müşterisine bu tutar veriliyor. Detaylar için Akbank’ ın resmi sayfasından da bilgi alabilir ya da Akbank müşteri hizmetlerini arayarak durumu kontrol edebilirsiniz. Ancak bu yalnızca şimdiye kadar Akbank hesabı olmayan kişiler için geçerli. Eskiden açılmış bir Akbank hesabınız var ise, bu krediden yararlanmanız mümkün değil.

Ziraat Bankası Birleştiren Kredi

Farklı bankalarda farklı miktarlarda krediniz olabilir. Ödeme konusunda güçlük çekiyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda Ziraat Bankası müşterilerine özel avantajlı bir fırsat paketi sunuyor. Ziraat Bankası birleştiren kredi ismi ile sunulmuş olan bu kredi, tüm borçlarınızı ödemeye yönelik oluyor. Süreç şu şekilde işliyor:

  • Ziraat bankası müşterisi oluyorsunuz.
  • Ziraat bankası birleştiren kredi seçeneğine başvuruyorsunuz. Bunun için kredi notunuza bakılmıyor.
  • Bütün bankalara olan toplam borcunuz hesaplanıyor. Bu miktarı Ziraat Bankası ödüyor. Tüm bankalara olan borçlarınız Ziraat Bankası tarafından kapatılıyor. Kredi kartı borcu, eksi hesap borçları ya da kredi borçları fark etmeksizin tamamı birleştiriliyor.
  • Sizin tüm bankalara olan borcunuz kapandıktan sonra, Ziraat bankası ödemiş olduğu miktarı kendi faiz yapılandırması ile birlikte hesaplıyor. Böylece siz sadece Ziraat Bankasından tek bir kredi çekmiş gibi görünüyorsunuz. Sadece Ziraat Bankasına borçlu oluyorsunuz.
  • Bu işlem yalnızca bir kere yapılabiliyor.

Yasal Takipte Olan Kişiler için Kredi Kartı

Yasal takipte olan kişiler için kredi kartı seçeneği araştırıyor olabilirsiniz. Yasal takipte olan kişiler için ne yazık ki kredi kartı çıkmıyor. Bunun için hangi bankaya başvurursanız fark etmez. Ancak siz bir bankanın maaşlı müşterisi iseniz, maaşınıza oran ile kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. başvurunuzun olumlu olarak değerlendirilebilmesi için banka şubesine giderek, burada konuşmanız gerekir. Maaşlı müşterisi olduğunuz bankada, maaş bordronuz incelenerek buna uygun şekilde kredi kartı çıkacaktır. Ancak yasal takipte olduğunuz için çıkacak olan kredi kartının limiti oldukça düşük asgaride olacaktır.

Yasal takipte olanlara kredi veren bankalar maddeler hâlinde sırayla listelenmiştir ve siz değerli okuyucularımıza sunulmuştur. Aklınıza takılan ekstra sorular var ise yasal takip ile ilgili, lütfen yorumda sormaktan çekinmeyiniz.

Yorum yapın