Tivibu Üyelik İptali Nasıl Yapılır? 2022 Güncel Bilgi

Tivibu üyeliğim var ve bu üyeliği iptal ettirmek istiyorum, tivibu üyelik iptali nasıl olur gibi soruların sorulduğu ve en doğru bilgiyi alabileceğiniz makalemizi okumanız sizlere fayda sağlayacaktır. Online olarak televizyon hizmeti sunan tivibu, ilk çıktığı zamanlar 1 TL ile tüm kanalları izleyebilme fırsatı sunuyordu kullanıcılarına. Tivibu birçok kişinin bildiği üzere Türk Telekom şirketine aittir ve ilerleyen zamanlarda ise Tivibu çok fazla yerli ve yabancı kanalı içerisine katmış, insanların alternatif kanalları bulmasında yardımcı olmuştur. Tivibu kullanıcılarının neredeyse çoğu tivibu üyelik iptali nasıl yapılır veya nereden yapılır gibi işlemleri bilmiyor.

Tivibu Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Tivibu kullanıcılarına verilen iptal etme işlemi, Türk Telekom tarafından müşterilerine sunulan bir hizmettir. Nasıl iptal edileceğine dair tüm gerekli bilgileri tek tek sıralayıp sizlere sunacağız. Tivibu üyelik iptali 3 alternatif seçenekle gerçekleşebilir. Bunlar başında ilk olarak bilinen direkt olarak müşteri hizmetlerini aramak gelir, ikincisi ise size en yakın Türk Telekom bayisine giderek tivibu üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. Ve son maddeyi ise genel de birçok tivibu kullanıcısının bilmediği ama çok daha kolay bir eDevlet üzerinden rahatlıkla üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

Tivibu Üyelik İptali
  • Tivibu üyelik iptal ettirme işlemini, müşteri hizmetlerini arayarak (444 5 375) gerçekleştirebilirsiniz. Üyelik iptali veya ekstra işlemlerde sizden güvenlik bilgisini alır, bunun sebebi ise sizin yerinize bir başkasının hattınız üzerinden işlem yapmaması içindir. Tivibu müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra karşınıza çıkan müşteri temsilcinize tivibu abonelik iptali yaptıracağım, yardımcı olabilir misiniz demenizin ardından. 444 5 375 tivibu müşteri hizmetlerini aradıktan sonra basacağınız tuş sırlaması öncelikle 6, hemen ardından da 1 tuşuna basarak size yardımcı olacak müşteri temsilcisine bağlanacaksınız. Sözleşmenizin devam edip etmediğini önce tivibu müşteri temsilcisi size bildirmek zorundadır, ardından ise sözleşmeniz bittiği vakit iptal konusunda yardımcı olabilmesi daha kolaydır. Eğer sözleşmeniz devam ediyor ve taahhüt süresini bozmak istiyorsanız, ben her durumda aboneliğimi iptal ettireceğim dediğiniz vakit daha fazla tutar ödemek zorundasınızdır bunu unutmayın. Size naçizane tavsiyemiz, tivibu üyeliğinizi yıllık olarak satın aldıysanız eğer mutlaka son aylara yakın arayıp iptali gerçekleştirmenizdir. Aksi hâlde öncesinde ararsanız fazla bedel ödemek zorunda kalırsınız, sonrasında aradığınızda ise taahhüt bedeli geçtiğinden dolayı fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.
  • Sadece Türk Telekom bayisine giderek tivibu abonelik iptali işleminde bulunmanıza gerek yok, size en yakın TTNET abonelik şubelerine giderek aboneliğinizi iptal ettirebilirsiniz. Tivibu abonelik iptal formu doldurup sonrasında ise yetkili kişiye vererek abonlik iptali beyânında bulunacaksınız. Doldurduğunuz formu TTNET veya Türk Telekom çalışanı bunu fakslar ya da mail atar, ardından tivibu üyelik iptali için sizi ararlar ve teyit ederler böyle bir işlem yaptırmış olduğunuza emin misiniz diye. Bu şekilde üyelik iptali biraz fazla zaman alabilir, sıra beklemek orada diyalog yaşanması, formun doldurulması veya faks ya da mailin iletilmesi oldukça uzun sürebilir. Bizim tavsiyemiz bu işleme bakarak yukarıda tivibu müşteri hizmetleri aranıp üyelik işleminin iptal edilmesi daha mantıklı ve daha kolaydır.
  • eDevlet üzerinden tivibu üyelik sonlandırma işlemi görülen iptallerin arasında en kolayıdır diyebiliriz. Yapmanız gereken işlem eDevlet’e girip abonelik “fesih sonuçlandırma” işlemnine girerek tivibu abonelik iptali seçeneği ile direkt olarak aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. Burada dikkate almanız gereken ön önemli şey eDevlet üzerinden giriş yapma kısmıdır, direkt olarak eDevlet şifresi ile giriş yapıldığını sakın düşünmeyin. Bankacılık bilgileriniz veya mobil imzanız var ise eDevlet’e giriş yapıp bu şekilde Fesih Sonlandırma işleminde bulunabilirsiniz.

Tivibu kullanıcılarının akıllarında olan en önemli sorulardan birisi e-devlet abonelik fesih başvurusu kolay mı? Aslında hiçbir zor yanı yoktur, yukarıda bahsettiğimiz gibi girişi sadece banka bilgileriniz ya da mobil imza ile giriş yaptıktan sonra işlemi kolayca halledebilirsiniz. Belirtmiş olduğumuz eDevlet internet sitesinde sadece tivibu abonelik iptali yapılmadığını belirtmek isteriz. Birçok resmi kurum ve kuruluşun abonelik fesih e-Devlet üzerinden hizmet aldığını ve bu kurumlarda olan aboneliklerinizi anından iptal edeceğinizi hiçbir zaman unutmamanızda fayda vardır.

Tivibu GO Üyelik İptal İşlemleri

Cep telefonları ve tabletlerde rahatlıkla kullanabileceğiniz Tivibu GO, Türk Telekom şirketinin resmi site uygulamasıdır. Televizyonunuz, cep telefonunuz ya da tabletiniz destekliyorsa eğer Tivibu GO bu cihazlarda çalışmasını sağlar ve sizlere hizmet sunar. Tivibu üyelik bilgileriniz ile GO kısmına giriş yaparak bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Tivibu üyelik iptal işlemini nasıl yapıyorsanız eğer tivibu go üyelik iptali işlemi ise tamamen aynıdır. Üyeliği satın aldığınız Tivibu Go uygulamasında kart bilgilerinizi değiştirip veya silerek ödemenin gerçekleşmemesini sonlandırdığınız zaman otomatik olarak iptal edilmiş olacaktır üyeliğiniz.

Yorum yapın