Sosyal Konut Projesi Teslim Tarihleri Ne Zaman?

Sosyal konut projesi çalışmaları 81 ilde devam ederken konutların teslim tarihi ev almak isteyen kişiler tarafından merak konusu oldu. Pekâlâ sosyal konut projesi teslim tarihleri ne zaman?

2+1 ve 3+1 olarak TOKİ kapsamında inşa edilen dairelerin ne zaman teslim edileceği ev sahiplenmek isteyenlerin en çok merak ettiği şey olmuştur.  Sosyal konut projesi teslim tarihine dair detaylar aşağıda.

sosyal konut projesi teslim

Sosyal Konut Projesi Teslim Tarihleri

sosyal konut teslim tarihleri

Tüm Türkiye’de yapımı planlanan TOKİ sosyal konut projesi teslim tarihleri için henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak TOKİ sosyal konut dairelerinin 2024 yılının sonlarına doğru teslim edilmesi tahmin edilmektedir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise konu hakkında şunları söyledi:

“Sosyal konut projesinin ilk adımlarını yılbaşı ile atacağız. Depreme dayanıklı olarak inşa edilen bu yapıların devamı tüm Türkiye’de sağlanacaktır.

Gerçekleştirilmesi planlanan bu projenin vatandaşları çok olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyoruz. Burada yalnızca TOKİ konutlarımız değil arsa projelerimiz de bulunmaktadır.

Projenin kapsamı 250.000 konut ve 100.000 alt yapılı konut arsası içermektedir. İcabında vatandaşımıza evi kendim yapacağım diyorsa onlar için de buyur kardeşim 100.000 arsa bulunmakta evini kendin de yaptırabilirsin diyoruz. Hedefimiz ilk etapta 2 yıl içerisinde projeyi tamamlayıp konutları vatandaşlara teslim etmektir.                 ”

Diğer bir taraftan konutlar için kura çekimi ile ilgili açıklamada bulunan Bakan Kurum da proje hakkında şunu söyledi:

 “Sosyal konut projesi dahilinde 81 ildeki tüm konutların kuralarını noter huzurunda çekeceğiz. Bu kuraların her biri farklı şehirlerde eşzamanlı olarak çekilecektir. Kuralar dijital ortama yüklenecek ve kura vatandaşların gözünün önünde çekilecek. Bu şekilde hak sahipleri vatandaşların şahitliğinde konutlarına sahip olacak.”

Konutlar resmi bir tarih belirtilmemekle birlikte cumhurbaşkanı tarafından 2024 yılına kadar bitirilmesi planlandığı bildirildi. Buna karşın projenin teslim tarihi uzman kişiler tarafından yapılan tahmine göre de teslim 2024 yılını göstermektedir. İlk etapla birlikte toplam 250.000 konut, 100.00 arsa teslim edilecektir. Böylelikle kurayla birlikte müşteriler çok avantajlı fiyata ev ya da arsa sahibi olabilecektir. Açılış Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımı ile ilk anahtarın verilmesi ile gerçekleşecek.

Yorum yapın