SSK Prim Sorgulama

TC ile SSK Prim sorgulama yaparak geçmişten günümüze kadarki tüm ödenmiş prim gün sayınızı öğrenebilirsiniz. Ülkemizdeki sosyal güvenlik sistemi bütün çalışanları bir çatı altında birleştirmiştir. Sosyal devlet sisteminin en önemli dinamitlerinden biri çalışanların sigorta primlerinin düzenli bir biçimde yatırılması ve bunun kanuni bir zorunluluk içerisinde görülmesidir.

Hangi sistem olursa olsun belli başlı zafiyetlerinin olmasından ötürü işverenler kanuni açıklardan faydalanarak kendilerine çıkar sağlamak amaçlı işlemler yapabilmekteydiler. Günümüzdeki sistemde ise bu pek mümkün görünmüyor. Bu yazımızda sitemizin kullanıcılarına yönelik olarak SSK gün sorgulama, SSK prim sorgulama ve TC ile SSK sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığı ve bu işlemler ile ne tür bilgilerin elde edilebileceğini açıklamaya çalışacağız.

ssk sorgulama

Sigorta Sorgulama, Sigortam Düzenli Yatıyor mu?

Yeni adı SSK primleri olan bu sistemin geçmişteki adı sigorta primleri olarak lanse edilmekteydi. İster özel sektör olsun, ister devlet memurluğu her iki sistemde de sigortam yatıyor mu diye bir düşünce aklımıza hiç şüphesiz geliyor. Günümüz koşulları içerisinde her çalışanın işe başladığı günden itibaren 1 aylık deneme sürecine tabi tutuluyor olsa bile primlerinin düzenli bir biçimde yatırılması zorunluluk haline gelmiştir.

Dediğimiz gibi bazı işverenler çalışanlarını bu konuda mağdur etmek için adına ya da diğer şekli ile kendilerine çıkar sağlamak adına primleri yatırmaya biliyorlar. Bu sebeple Sigorta Prim sorgulama yaparak ne kadar priminizin yattığını ve düzenli bir biçimde yatıp yatmadığını kısa süre içerisinde öğrenebilirsiniz.

SSK Hizmet Dökümü Sorgulama Nasıl Yapılır?

TC SSK sorgulama işlemleri içerisinde SSK hizmet dökümü son derece önemli bir yere sahiptir. Dökümde çalışanların bütün sigortalılık bilgileri ile emeklilik işlemlerine yönelik ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. SSK sorgulama TC ile yapıldığı için öncelikle bu bilginin yanınızda olması avantaj sağlayacaktır. SSK hizmet dökümü sorgulama işlemleri günümüzde internet üzerinden gerçekleştirilebilir bir hale gelmiştir. Devletin resmi sitesi olan esgm sitesine girdiğimiz zaman karşımıza çıkan ekranda bizden istenen bilgileri sisteme girdiğimizde çalışma hayatımıza yönelik olarak bütün bilgileri görebilmekteyiz.

Çalışanlar SSK sorgulama tc işlemlerini rutin bir biçimde gerçekleştirmek durumundadır. Zira SSK primlerinin düzenli bir biçimde yatıp yatmadığını öğrenebilmelerinin başka bir yolu yoktur. Bu sorgulama işlemini gerçekleştirdiğimiz zaman geçmişten bu güne ne kadar primimizin yattığını kısa sürede öğrenebilir ve emekli olmak için deha ne kadar primimizin ödenmesi gerektiği bilgisini de elde edebilmekteyiz.

SSK Hizmet Döküm Çıktısı

SGK tarafından çalışanlara sunulan hizmet çıktısı bilgisinin hangi konularda bizleri aydınlattığını sizler için irdelemiştik. Sitemiz içerisinde bu konuları fazlasıyla ele almaya çalışmıştık. İsterseniz SSK hizmet dökümü konumuzu inceleyerek, özel sektörde çalışan vatandaşlarımız sigortalarının yatıp yatmadığı konusunda bilgi sahibi olabilirler. Hizmet dökümü almak için doğru bilgileri sisteme girmenizde fayda vardır.

SSK Hizmet Dökümü Sorgulamak İçin Tıkla!

Yorum yapın