Güz Dönemi Anadolu AÖF Kayıt Yenileme Tarihleri 2022-2023

Anadolu Üniversitesi hem uzaktan hem de örgün olarak eğitim hayatını sürdüren köklü bir üniversitedir. Güz dönemi için AÖF kayıt yenileme tarihleri 3 Ekim 2022 günü başlayacak ve 17 Ekim 2022 de sona erecektir. Başlama saatleri 3 Ekim pazartesi sabah 10.00 ile 17 Ekim pazartesi sabah 10.00 arası olacaktır. Öğrenciler güz dönemi için başvuru yapacaklar ve güz döneminde görecekleri derslerin seçimini yapacaklardır.

Ders seçimi işlemi sadece ders seçmekle kalmıyor ve harç ücretini de yatırmanız gerekiyor. Öğrenciler her dönem en fazla 10 ders alabiliyorlar. Bu işlemi Anadolu üniversitesinin internet sitesinden yapabilirler. E devlet şifresi ile ya da öğrenci şifrenizi kullanarak ders seçimlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca ders seçiminin sonunda kaydınızın onaylanması için 2022-2023 Güz Dönemi Anadolu AÖF Kayıt Yenileme Tarihleri harç ücretini de yatırmanız gerekmektedir. Bu ücreti de Anadolu üniversitesinin sayfasından yapabilirsiniz. Kredi kartı ile işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz. Ziraat bankasını atm.lerinden de kayıt ücretini yatırabilirsiniz. Ayrıca telefonunuzda bulunan ziraat bankası mobil uygulaması ile de kolayca harcınızı yatırabilirsiniz. Kayıt parasını yatırmayan öğrenciler ders kaydı yapmış yapılmaz yani kayıt parası ödenmediği takdir de kaydınız gerçekleşmez ve güz dönemi için seçtiğiniz hiçbir dersi alamazsınız.

aof kayit yenileme

Kayıtlarınızı bu linkten yapabilirsiniz. aof.anadolu.edu.tr Bu sayfa Anadolu Üniversitesinin resmi internet sitesidir. Ayrıca ders seçimi yapmadan bankadan herhangi bir ödeme yapamazsınız. Önce ders kaydı oluşturmalısınız daha sonra banka ödemesi yapmalısınız.

image

Eğer ki daha önceden ödenmemiş borçlarınız var ise bunu ödemeniz 2022-2023 Güz Dönemi Anadolu AÖF Kayıt Yenileme ücretini yatırmış olmanız anlamına gelmemektedir. Sadece bu güz döneminin ücretini ödediğiniz de kayıt işleminiz tamamlanacaktır. 

Açık Öğretim Üniversite Seçenekleri

Anadolu Üniversitesi Merkezi Açık öğretim Sistemine göre Açık öğretim Enstitüsü, İktisat Fakültesi ve İdari Bilimler Yönetimi Fakültesi’nde ön lisans ve lisans bölümlerine kayıt olmanın farklı yolları bulunmaktadır. İkinci Üniversite olarak da açık öğretim okuyabilir ve ikinci üniversitenizi de bitirebilirsiniz. Uzaktan eğitim alarak birden fazla üniversite bölüm okuyabilir veya çift ana dal yapabilirsiniz.

Yorum yapın