Askerlik Celp Sorgulama

Askerlik celp dönemi sorgulama işlemi ile hangi dönem askere gidileceği ve hangi sınıfa ait olduğu gibi bilgiler öğrenilebilmektedir. Celp dönemi yaştan ötürü askerlerin çağrı almaları yani diğer ifade ile askerlik çağının geldiği anlamına gelmektedir.

 Celp dönemi kağıdı eline geçen asker adayları en yakın askerlik şubesine giderek askerlik işlemlerini başlatması gerekir. Aksi halde bakaya olacaklardır. Celp sorgulama işlemleri artık internet üzerinden onlie olarak yapılabilmektedir. Celp dönemlerine yönelik sorgulama işlemleri e devlet üzerinden yapılabilmektedir.

askerlik celp sorgulama

Celp Dönemi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Celp dönemi sorgulama işlemini yaparak ne zaman askere alınacağınıza yönelik bilgiler elde edebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için e devlet üzerinden şifreli giriş yapmalısınız.  İlgili sorgulamada ilk olarak e devlet kapısı girişinizi yapmanız ve ardından hizmetler arasından celp sorgulamayı seçmeniz gerekmektedir. Böylece celp tarihinizi öğrenebilir ya da askerlik durum bilgisi hakkında detaylı bilgilendirmeden yararlanabilirsiniz.

Celp dönemi sorgulama, askerlik celp dönemleri 2022, askerlik celp belgesi, askerlik celp kağıdı örneği nasıl alınır gibi konularda sorularınız var ise aşağıdaki yorum bölümünden bizlere bildirebilirsiniz. 

Askerlik Celp ve Sevk Sorgulama İçin Tıklayın!

Yorum yapın