Anında Kredi Veren Bankalar Listesi – 2022 Güncel!

Türkiye’de son yıllarda anında kredi veren bankalar listesi her yıl olduğu gibi 2022 yılı içerisinde de fazlasıyla artmış durumdadır. Krediyi hemen veren bankalar çok fazla sayıda olması, nakit bir paraya ihtiyacınız olduğu taktir de anında hizmet sağlamaktadır. Nakit para ihtiyacımı kredi çekerek karşılamak istiyorum ve düşük faiz oranları ile vade seçeneklerimi aksatmadan ödemek istiyorum diyorsanız eğer yazımızı okumaya devam edelim.

Anında kredi veren bankalar yazımızda ise siz değerli okuyucularımıza, araştırıcılarımıza olabildiğince en net bilgiyi, doğru bir şekilde sizlere sunacağız. Nakit ihtiyacınızı anında hangi bankalar karşılıyor, bu yazımız sayesinde öğrenmiş olacaksınız. Herhangi bir yasal takipte olan banka kullanıcılarının, uygun bankalardan hangi şart ve imkanlarla anında kredi çekebilme kuralları vardır hep birlikte göreceğiz. İlk başlığımız olan anında kredi veren bankalar 2022 yılında hangileri ve bu bankalar ne gibi şartlar sunmaktadır kredi çekenlere görelim.

Anında Kredi Veren Bankalar

Anında Kredi Veren Bankalar 2022

Diğer yıllara oranlar 2022 yılında kredi çekecek banka müşterileri veya müşteri adayları kredi çekerken birçok zorlukla karşılaşıyor. Birçok insan günümüz şartlarında çok büyük geçim sıkıntısı yaşamaktadır, bu durum ise sadece ülkemizde yaşanmamaktadır. Maaşlarını alan insanların en büyük problemlerinden bir tanesi hiçbir şekilde maaşlarının yetmemesinden ve yetmediğinden dolayı kredi başvurusu yaptığını söylemektedir. Bunların sonucunda insanların ihtiyacı olan en büyük etken ise anında kredi veren bankalar hangileri ve şartları nelerdir gibi soruları araştırarak oralardan ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kredi çekiminde bulunmalarıdır.

Biz insanların hayatlarımızı idame ettirebilmek ve yaşantımızda refah seviyesine ulaşabilmek için her zaman nakit paraya ihtiyacımız var. Borç alabileceğiniz bir yer yok ve nakit paraya ihtiyacınızın olduğunu mutlaka düşünüyorsanız eğer bankalar sizin için iyi bir tercih olabilir diyebiliriz. Kredi başvurusu yaptıktan sonra bankalar sizden istedikleri şartları yerine getirdikten sonra inceleme başlatır ve sonucunda herhangi bir sıkıntı yaşanmazsa onay olabileceğinizi söyleyebiliriz.

İstediğiniz rakam ne kadar olduğuna bağlı olarak anında kredi veren bankalar hangileri bulabilirsiniz. Başvuru yaptığınızın kredinin çok çabuk sonuç alabilmesini sizden çok başvuru yaptığınız banka da ister. Geniş ve çeşitli kredi seçenekleri sunan birçok banka müşterilerine hedef kitle seçeneği sunmaktadır. Haklı olarak, krediyi çeken kişi ilk olarak en düşük faiz oranına ve vade seçeneğine bakar durum sonucunda ise hangisi daha mantıklı geliyorsa o banka üzerinden kredi başvurusunda bulunur.

Kredi başvurusunda bulunan kişinin böyle isteğinin olmasının sebebi ise tamamen ödeme rahatlığından kaynaklanmaktadır. Vade seçeneği ve düşük faizler gibi tutarlar 2022 yılında çok olmasa dahi birkaç değişiklikler göstermiştir. Nakit ihtiyacımı 2022 yılında anında kredi veren bankalar arasında hangi bankalar karşılayabilir diyorsanız hemen aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

 • Garanti BBVA
 • QNB Finansbank
 • Odeabank
 • Akbank
 • Vakıfbank
 • Yapı Kredi
 • Cepteteb
 • ING Bank
 • Aktif Bank
 • Burgan Bank

İNG Bank Kolay Kredi Hakkında

e-Kredi uygulaması veya İNG Bank’a ait resmi internet sitesinden yapacağınız 50 bin TL tutarına 60 ay vade gibi bir rakam sunmaktadır. ING Bank şubesine gitmeden de krediyi direkt olarak alabilirsiniz. Çalıştığınız banka ING Bank olmasa dahi, müşterimiz olmasanız dahi kredi ihtiyacınız her durumda ve şartta karşılayabiliriz seçeneği sunduktan sonra nerede olursanız olun anında kurye ile kapınıza getirmektedir.

Ev kredisi çekecekseniz ve onaylanması için evraklarla uğraşmak istemiyorsanız eğer ING Bank içerisinde böyle bir seçenek yok, anında evraksız olarak onaylanma işlemi mümkün diyebiliriz. Eğer kredi notunuz düşük ise müşteri hizmetlerini arayıp ilgili yere bağlanarak gelir durumu oluşturabilir, sonuna anında ulaşabilirsiniz. Hemen kredi veren bankalar arasında ING Bank yer alıyor dememiz kesinlikle yanlış olur.

Cepteteb Kolay Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Günümüz şartlarında en kolay kredi başvurusu yapılan bankalar arasında TEB Bankası yer alıyor diyebiliriz. Dilerseniz banka şubesine giderek, dilerseniz de Cepteteb uygulaması ile anında kredi başvurusunda bulunabilir hemen sonuçlanmasına neden olabilirsiniz. Alabileceğiniz en kolay yöntemlerden bir tanesidir Cepteteb uygulaması. 30 bin liraya 60 ay vade gibi bir seçenek sunan Cepteteb uygulaması ile anında ve direkt olarak kredinizi alabilirsiniz.

Şu an bir bankam var ve Cepteteb müşterisi olmak istemiyorum derseniz eğer müşteri hizmetlerini arayıp her neredeyseniz Cepteteb çalışanları yanınıza gelerek ihtiyaç duyulan evrakları alarak sizlere anında yardımcı olurlar. Risk raponuz ve sigorta dökümünüz e-Devlet üzerinden bakılarak kredi değerlendirilmesi yapılmaktadır. Diğer bankalara oranla kredi talebinizin başvurusu çok çabuk şekilde sonuçlanabilir.

Çekeceğiniz kredi oranı ne kadar düşükse eğer onaylanma süresi o kadar hızlı ve başarılı sonuç almanıza neden olabilir. Eğer kredi tutarınızı ne kadar düşük tutma ihtimaliniz varsa eğer banka üzerinden o kadar çabuk onay alırsınız. Tabii ki bu durumda kredi tutarınızın yüksek olması da onaylanma sürecini oldukça arttırıyor diyebiliriz. Çok fazla nakit paraya ihtiyacım yok diyorsanız eğer anında kredi başvurusu yaparak saniyeler içinde kredinizi cebinizde görebilirsiniz.

Kredi Notu Nedir?

 • Kredi kullanabilmeniz için kredi notunuzu 1 ile 699 arasında tutmamaya özen göstermelisiniz aksi hâlde en çok risk alan grup içerisinde yer alırsınız.
 • Riskli grup ise 700 ile 1099 arasında yer almaktadır ilk maddemizden daha hafif bir grup diyebiliriz.
 • Az riski kredi grubum hangisi diyorsanız eğer 1100 ile 1499 arasında yer alan grup tamamen gelirinizle alakalıdır diyebiliriz.
 • Başvuru yaptığınız krediyi sorunsuz bir şekilde alabileceğiniz grup ise 1700 ile 1900 arasında yer alandır.
 • Yapmış olduğum kredi başvurusu anında onaylansın istiyorsanız 1700 ile 1900 arası çok iyi olarak adlandırılmaktadır.

İhtiyaç kredilerinde başvuru bulunmadan önce kredi notunuzun ne kadar iyi bir seviyede olduğuna bakmanızda kesinlikle fayda vardır. Eğer kredi notumu nereden ve nasıl öğreneceğim derseniz Findeks üzerinden belirli bir tutar karşılığında öğrenebilirsiniz ve bu durum sonucunda uygun gördüğünüz bankaya başvuru da bulunabilirsiniz. Findeks üzerinden anında kredi veren bankalar hangileri öğrenmenizin yanı sıra, ortalama ne kadar tutar çekebileceğinizi ise banka şubelerinden anında öğrenmiş olursunuz.

Anında kredi veren bankalar için T.C kimlik numarası, gelir belgesi ve ikamet adresiniz ile direkt olarak kredisi başvuru yaptıktan sonra öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu tür bir kredi başvurusu incelenmesi ve onaylanması gibi işlemler oldukça uzun olabilir. Mobil bankacılık ve internet üzerinden yapılan kredi başvurularında bankalar sadece düşük tutarlı kredileri hemen onaylarlar aksi hâlde yüksek tutarlı krediler için hem şubeye gideceksiniz hem de bekleme süreniz oldukça uzun bir hâle gelebilir.

Düşük tutarlı kredi başvurularında banka şubesine gitmeden ve hiçbir belgeye gerek duymadan anında başvuru yapabilir, çok kolay onaylanmış sonucunu alabilirsiniz. Tutarınızın düşük olması durumunda bankalara gitmeden online (internet üzerinden) bir şekilde başvurunuzu yapabilir ve olabildiğince kolay nakit ihtiyacınızı karşılarsınız. Liste hâlinde belirtmiş olduğumuz bankaların ATM veya mobil bankacılık uygulamaları üzerinden anında başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Kredi başvurumun hemen onaylanmasını istiyorum gibi bir düşünceniz var ise yukarıda belirtmiş olduğumuz teknik ile yapmanız anında onaylanmasına sebep olabilir.

Kredi başvurusunda bulunan kişilerin en çok istedikleri şartlar, yazımız içerisinde de belirttiğimiz gibi uygun faiz ve uygun vade oranlarının sizin için ne kadar kârlı olduğudur. Kredi notunuz ne kadar iyi ise değerlendirmeniz o kadar güzel sonuçlanacaktır ve yapılan tüm kredi başvurularında kredi notunun ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu lütfen unutmayalım. Kredi notunuzu iyi hesapladığınız da ve notunuza uygun kredi başvurusu yaptığınızda sonuçlarının pozitif olacağını bilmenizde fayda vardır.

Anında kredi veren bankalar arasında 3 ay ertelemeli kredi alabilme durumunuz var mı? Ertelemeli kredi şartlarında bankaların sizden ne gibi arz talepleri oluyor bunları aşağıda belirtmiş olduğumuz başlık altında detaylı incelemeye alalım. Kredi çekenler için büyük bir ayrıcalık olan ertelemeli krediler, anında kredi veren bankalar için mükemmel bir ayrıcalıktır.

3 Ay Ertelemeli Kredi Nasıl Alınır?

Çok fazla bankalar arasında 3 ay ertelemeli kredi seçeneği mutlaka yer alır diyebiliriz. İhtiyacınız olan krediyi çektikten sonra banka size 3 ay ertelemeli kredi imkanı fırsatı verir. 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredilerine online bankacılık işlemlerinde, bankaların mobil uygulamalarında ve banka ATM’lerinden anında yapabilirsiniz.

3 ay ertelemeli krediyi en hızlı veren banka hangisi sorusuna kesinlikle Ziraat Bankası diyebiliriz. Devlet Bankaları arasında yer alan ve anında 3 ay ertelemeli kredi Vakıfbank ile hemen alabilmeniz mümkündür. PTT üzerinden kredi başvurusu yapabilir miyim ve PTT Kredi verir mi gibi soruların cevabında herkesin net olarak belirttiği şey; kesinlikle kredi vermelidir. SMS ile PTT üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz ve bazı adımları izlemeniz gerekmektedir bu adımlar ise;

 • Kullanmış olduğunuz telefonunuzun mesaj alanını açın.
 • Mesaj alanına PTT yazarak boşluk bırakın
 • Vatandaşlık (T.C.) numaranızı eksiksiz bir şekilde girin
 • PTT ait olan 3050 numarasına kısa mesaj gönderin.

Bu şekilde başvuruyu yaptıktan sonra eğer onaylanırsa PTT Bank hesabınıza alacağınız tutarı anında yatıracaktır.

PTT İhtiyaç Kredisi Faizleri Nelerdir?

PTT üzerinden 2022 yılında ihtiyaç kredisi çekecek kişiler için faiz oranları artış göstermektedir. PTT görevlisi veya emekliyseniz eğer 2022 yılı güncel PTT ihtiyaç kredisi kişinin çekeceği kredi tutarının taksit oranına göre faiz 2.59 olarak hesaplanmaktadır. Bu işlem haricinde PTT aracılığıyla ihtiyaç kredisi ertelemeli kredi süresi 3 ay gibi bir süreden faydalanmış olacaklardır. Lütfen unutmayalım, böyle bir geçerlilik PTT içerisinde sadece ihtiyaç kredilerinde geçerlidir.

Anında kredi veren bankalar hangileridir, şartları nelerdir ve nasıl çekeceğinize dair bilgi veren yazımızın son kısımlarına geldik eğer aklınıza bankaların kredi vermesi hakkında soru işareti takılıyorsa eğer yazımızın altına yorum yapabilirsiniz.

Yorum yapın