Afyon Kaplıca Hotelleri

Afyon, temiz havası, huzur veren kaplıcaları ve nefis kokularıyla yılın her döneminde misafirlerine keyifli bir termal tatil seçeneği sunuyor. Kültür turizminde önemli bir yer işgal eden Afyon’un yerleşim tarihinin Hititler zamanına kadar uzandığı bilinmektedir. Kurtuluş Savaşı’nın izleri şehrin her yerinde hala görülebilmektedir.

Kent, tarihi mirasının yanı sıra termal turizmi ile bilinen birçok tatil beldesine sahiptir.

afyon termal

Afyon’un birbirinden iyi ve hoş 18 ilçesi var. Kente gelen kişiler genellikle Afyon kent merkezindeki otellerde kalmayı tercih etmektedir. Şehir merkezindeki otellerin çoğu Afyon’un çeşitli bölgelerine kolay ulaşım imkânına sahiptir. Afyon kaplıca otellerinden birinde konaklamaya karar verirseniz internet sitelerinde ki tarafsız yorumlar hangi otelde kalacağınız konusunda size fikir verebilir. Lütfen kalacağınız otelin internet sitesini ziyaret edin ve Afyon ziyaretiniz hakkındaki düşüncelerinizi insanlara bildirin. Bu şehri ziyaret edenler, kalacak bir otel seçerken bunu faydalı bulacaktır.

Afyonda Bulunan Kaplıca Otelleri ve Özellikleri

Afyon, dünyanın en iyi kaplıca sularından bazılarına sahip şehrimizdir. Gazlıgöl otellerinde kullanılan maden suyu romatizmal hastalıklar, cilt hastalıkları, bağırsak sorunları, sırt ve boyun ağrıları, kalça ve boyun fıtıkları gibi pek çok rahatsızlığa alternatif çözüm sunuyor. Gazlıgöl’ün uluslararası standartlardaki otelleri, ücretsiz sağlık hizmetleri, masaj terapileri ve ilaçlı sularıyla evinize negatif enerjilerden arınmanızı sağlıyor.

Türk kaplıca tatili denilince akla gelen ilk şehirlerden biri olan Afyon’da unutulmaz bir kaplıca tatili yaşanabilir. Tarih sahnesinde birden fazla medeniyete ev sahipliği yapmış olan bir şehirdir. Avrupa’nın en iyi kaplıcalarına sahip Afyon, sağlık ve konforu bulabileceğiniz bir kaplıca tatili sunuyor. Afyon Kaplıca Otel kampanyaları ile siz de aradığınız ve istediğiniz termal otele çok iyi fiyata sahip olabilirsiniz.

Kış aylarında çok uygun fiyatlara içinizi ısıtacak bir kaplıca tatili için Afyon kaplıca otelleri erken rezervasyon avantajlarını inceleyin. Erken rezervasyon fırsatından yararlanarak ve en iyi spa otellerinde en uygun fiyatlarla konaklayarak tatilinizin keyfini ikiye katlayabilirsiniz. Afyon termal hotel indirimleri ile sağlıklı yaşam ve tatili cazip fiyatlar ve iyi ve uzun ödeme şartları ile birleştirebilirsiniz.

Afyon termal otelleri yılın her döneminde tatilinizi geçirmenize olanak sağlar. Ancak bahar ayları kaplıca tatili için harika bir zamandır. Erken rezervasyon seçeneğimiz ile Afyon Termal otelleri için ön rezervasyon yaptırarak, otel doluluk oranı ne olursa olsun daha yüksek indirimlerden yararlanabilirsiniz. Erken rezervasyon kampanyaları ve indirim fırsatları ile Afyon’da konforlu bir spa tatilini uygun fiyata geçirebilirsiniz.

Kaplıcaların Genel Özellikleri

Kaplıcaların sağlığa faydaları yüzyıllardır bilinmekte ve tarih boyunca insan sağlığı için kullanılmaktadır. Bu nedenle insanlar bazen şifa, bazen gençleşme ve dinlenme arayışıyla bu bölgelere uzaktan seyahat eder ve oyun oynamak isteyen misafirlere sunarlar.

Geleceğin kaplıca başkenti olarak adlandırılan Afyonkarahisar, unutulmaz bir kaplıca tatili için çok sayıda kaplıca otellerine ev sahipliği yapmaktadır. Afyonkarahisar, tarih ve kültür açısından zengin olmasının yanı sıra, doğal güzellikleri ve bol jeotermal kaynakları ile son on yılda ‘termal turizm’ alanında büyük ilerleme kaydetmiştir.

Şimdiye kadar kaplıca lüks kaplıca otellerine her yıl yeni oteller ekleniyor. Afyonkarahisar’da bulunan mevcut termal otel de iyileştirme çalışmaları yönünde yenilenecektir.

Afyonkarahisar kaplıcalarında çok fonksiyonlu kaplıca tatil köyü anlamında düzenlemeler yapılıyor. Afyonkarahisar’da hızla gelişen kaplıca turizmi, her geçen gün sayısı ve kalitesi artan kaplıca otelleriyle artık yılın 12 ayı sürdürülebilmektedir.

Afyonkarahisar, kaplıca ve kaplıcalar açısından ülkemizin sayılı illerinden biridir ve son yıllarda birçok şirket ve kooperatiften termal turizm yatırımı almıştır.

Yorum yapın