Soma Kömür Fiyatları Ne Kadar?

Soma Kömürü Nedir?

Soma kömürü; ülkemizde doğalgaz kaynağının bulunması iller ya da semtlerde kullanılan bir ısınma aracıdır. Ülkemizin Ege Bölgesinde bulunan Manisa şehrindeki madenlerden elde edilen soma kömürü taş, çamur, şist gibi yabancı elementlerden oluşmaktadır. Sıkça kullanılan ve uzun ömürlü olan soma kömürü günümüzde de çoğu hanenin kullanmaya devam ettiği yakıt türüdür. Bu doğrultuda soma kömürü ile ilgili araştırılan sık konulardan biri fiyatıdır. Soma kömürünün fiyat bilgileri aşağıdaki başlıklarda yer almaktadır.

Soma Kömür Fiyatları

Soma kömür fiyatları diğer yakıt türlerine göre enflasyondan daha az etkilen bir tüketim aracıdır. Online olarak da sipariş edilebilen soma kömürüne ait fiyatlar aşağıdaki gibidir;

soma komur fiyatlari
  • 25 kilogramlık soma kömürü 200 ila 290 Türk Lirası arasında değişiklik gösterir.
  • +18 ceviz torba kömürünün bir tonluk fiyatı; 2.500 Türk Lirası ile 3.000 Türk Lirası arasında değişiklik gösterir.
  • 10/18 fındık (ufak) kömürünün bir tonluk fiyatı 2.400 Türk Lirası ile 2.800 Türk Lirası arasındadır.
  • 05/10 pirinç toz kömürünün bir tonluk fiyatı ise 2.100 Türk Lirası ile 2.400 Türk Lirası arasında değişiklik gösterir.
soma komur ucretleri

Soma Kömür Fiyatları 2022

Soma kömür fiyatları 2022, enflasyonun dalgalanması nedeniyle güncel fiyatlarda değişiklik göstermektedir. Genel analiz ile elde edilen fiyat listeleri aşağıdaki maddelerdeki gibidir;

  • +18 ceviz torba kömürünün bir tonluk fiyatı 2.000 Türk Lirası ile 2.400 Türk Lirası arasında değişiklik gösterir.
  • 10/18 fındık (ufak) kömürünün bir tonluk fiyatı 2.250 Türk Lirası ile 2.750 Türk Lirası arasında değişiklik gösterir.
  • 05/10 pirinç (toz) kömürünün bir tonluk fiyatı ise 2.100 Türk lirası ile 2.500 Türk Lirası arasında değişiklik gösterir.

Online olarak internet üzerinde ulaşıp sipariş verebileceğiniz soma kömürlerinin güncel fiyatları yukarıdaki kısımda belirtilmiştir. Online olarak fiyat analizi yaparak bütçenize ve kullanım oranınıza en uygun olan soma kömürünün siparişi verebilmeniz oldukça kolaydır.

İnternet üzerinden verilen siparişlerde teslimat, sipariş geçilen firmaya ait olur. Aynı zamanda analizini gerçekleştirdiğiniz kömürlere dayanarak aklınızda oluşan fiyatlara  göre pazar analizi de yapabilmeniz mümkündür. Size uygun olan alışveriş biçimine karar verip bütçenize en uygun Soma kömürünün sahibi olabilirsiniz.

Sipariş geçeceğiniz Soma kömürünün fiyatının bütçenize uygun olmasının önemi karar içerisindeki materyallerinde bir o kadar önemi vardır. Uygun fiyatlı olup uzun soluklu yanma ve ısınma hizmeti vermeyen kömürler sizlere fayda sağlamayacaktır. Bunun doğrultuda satın alacağınız Soma kömürünün fiyatı ile işlevi önemli hususlardandır.

Yorum yapın