MHRS Randevu Alma Taktikleri 2022 Nelerdir?

Sağlık hepimizin hayatında en çok önemsediğimiz noktadır. Dolayısıyla da hekim randevularını takip etmek ve alabilmek çok önemlidir. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ile erken bir şekilde randevu alarak muayene olabilirsiniz. MHRS Randevu Sistemi sayesinde doktorunuzdan randevu alabilirsiniz. Bizde sizler için MHRS randevu alma taktikleri nelerdir araştırdık ve paylaşacağız.

Peki nedir MHRS? Merkezi Doktor Randevu Sistemi (MHRS), hastaneye gidip sıraya girmeden randevu almanızı ve doktora görünmenizi sağlar. Randevu sistemini kullanarak kendiniz, 18 yaş altı çocuklar ve aileniz için randevuları oluşturabilirsiniz. Başka bir aile üyesine randevu alabilmek için kendi TC Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. MHRS mobil uygulamasından veya web sitesinden rezervasyon yaptırmak istediğiniz doktor, hastane veya bölümleri arayabilir ve listeleyebilirsiniz.

MHRS Randevu Alma Taktikleri

Sağlık Bakanlığı, MHRS işlemlerinin düzenli olarak analizini yapmaktadır. Analiz sonucunda; MHRS süreci için en uygun randevu süresi 15 gün olarak bulunmuş ve hekimin çalışma programı 15 gün olarak ayarlanmıştır. Doktorun çalışma programı 15 gün olarak belirlenmiştir. MHRS randevu alma saatleri nelerdir?

Merkezi Doktor Randevu Sistemi (MHRS), rezervasyon işlemi 15 gün süreyle yapılabilmektedir. Yani doktor randevusu 15 gün içinde görüntülenecektir. 16. gün randevusu yeni bir güncelleme ile saat 16:00’da başlayacaktır. MHRS randevu alma taktiği ile randevu almak daha kolay mıdır? Böyle bir taktik var mıdır inceleyeceğiz.

MHRS Randevu Alma Taktikleri

MHRS sistemi ile rezervasyon her zaman dolu görünüyorsa vatandaşların rezervasyon yapması zor olabilir. MHRS randevu alma taktikleri ile uzun bekleme süreleri olmadan rezervasyon alırlar. İşte MHRS randevu taktiği için bazı ipuçları. Bu bir erken rezervasyon taktiğidir. Tüm randevular alınmış ise Hatırlatma Randevu Talepleri sekmesinden istenilen poliklinik veya doktor için talep oluşturularak randevunun boş olup olmadığı bilgisi tarafınıza iletilir. Talepte bulunmak için son tarih 15 gündür. Bu istek 5 gün içinde güncellenebilir. Rezervasyon talebinde bulunduğunuzda, ücretsiz rezervasyonlar hakkında bilgilendirileceksiniz.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) randevuları 15 gün içerisinde herhangi bir gün oluşturulabilir. 16. gün tarifeleri sistemden aktarılmaz. Fakat 16. gün randevuları saat 16:00`da açılmaktadır. Elinizi hızlı tutarak 16:00`da sisteme girip 16. gün için randevu oluşturabilirsiniz. MHRS erken randevu ayarlanması adına iptal olan randevuları da takipte kalabilirsiniz. Randevu talebinde bulunarak veya sistemi sık sık takip ederek ücretsiz randevu yerine rezervasyon oluşturabilirsiniz. MHRS randevu taktiği olarak benimseyebileceğiniz en kolay yöntemlerden biri, randevunuzu kontrol etmek için her gün saat 16:00’da sisteme giriş yapmaktır. Diğeri ise iptal edilen randevular için randevu hatırlatıcılarını açmaktır.

MHRS Erken Randevu Alma Taktiği

MHRS den randevu alma taktikleri kullanmak için öncelikle MHRS sitesine e-devlet veya şifre ile giriş yapmalısınız. Dilerseniz sisteme geleneksel şifre ile E Devlet üzerinden de giriş yapabilirsiniz. Bu aşamada yapmanız gereken tek şey geleceğe yönelik randevu almaktır. Bunun nedeni, MHRS sistemi aracılığıyla gelecekteki randevular yapmaktan başka seçeneğin olmamasıdır. Randevuları müsaitlik durumuna göre alabilirsiniz. Örneğin dahiliye bölümünden randevu almanız gerekiyor. Öncelikle, bu randevunun tarihini onaylamanız gerekir. İstediğiniz tarihte dahiliye randevusu varsa hemen yarın bile olsa randevu yaptırabilirsiniz.

MHRS randevu alma taktikleri şunlardır;

  1. Tüm randevular alınmış ise Hatırlatma Randevu Talepleri sekmesinden istenilen poliklinik veya doktor için talep oluşturularak randevunun boş olup olmadığı takip edebilir ve bilgisi tarafınıza iletilir. Talepte bulunmak için son tarih 15 gündür. Bu istek 5 gün içinde güncellenebilir. Rezervasyon talebinde bulunduğunuzda, ücretsiz rezervasyonlar hakkında bilgilendirileceksiniz.
  2. Merkezi Doktor Randevu Sistemi (MHRS) randevuları 15 gün içerisinde herhangi bir gün oluşturulabilir. 16. gün tarifeleri sistemden aktarılmaz. Ancak 16. gün saat 16.00’dan itibaren rezervasyonlar yapılacaktır. Elinizi çabuk tutun ve saat 16:00’da sisteme girin. Gün için randevu sağlayabilirsiniz.
  3. Ayrıca MHRS ile iptal edilmiş bir randevu yerine randevu sağlayabilirsiniz. Rezervasyon talebinde bulunarak veya sistemi sık sık takip ederek iptal edilen randevu yerine randevu oluşturabilirsiniz.
  4. MHRS randevu taktiği olarak benimseyebileceğiniz en kolay yöntemlerden biri, randevunuzu kontrol etmek için her gün saat 16:00’da sisteme giriş yapmaktır. Diğeri ise iptal edilen randevular için randevu hatırlatıcılarını etkinleştirmektir. MHRS randevu alma saati olarak her gün saat 16.00’ı takip etmeniz doğru olacaktır.

MHRS Randevu Oluşturma Seçenekleri

MHRS randevu alma taktikleri araştırırken unutulmaması gereken nokta ufak ipuçlarını takip ederek randevuya kavuşabildiğinizdir.

  1. Alo 182: Merkezi Doktor Rezervasyon Sistemi telefon numarası ALO182’dir. Doktorunuzun randevusu boş ise bu numarayı kullanarak doğru zamanda randevu alabilirsiniz. MHRS ALO 182 üzerinden yapılan rezervasyonlar için ödeme yapılacaktır. İndirilen ücretler, normal sabit hat ücretlerine eşdeğerdir. Telefon hattında paket varsa ücretler o paketten düşülecektir.
  2. E-Devlet Üzerinden MHRS: E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra MHRS uygulamasına giderek rezervasyon yaptırabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) sayfasına gidip BAŞVURUYA GİT butonuna tıklayarak rezervasyon sistemine geçiş yapabilirsiniz.
  3. MHRS rezervasyon sistemine bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan giriş yapabilirsiniz. Bu uygulama Android ve iOS marketlerinde mevcuttur. Uygulamayı ücretsiz indirip randevularınızı alır ve takipte bulunabilirsiniz. MHRS Mobil ile telefon üzerinden rezervasyon yapabilir, rezervasyonlarınızı görüntüleyebilirsiniz. İptal etmek istediğiniz randevuyu da cep telefonunuzdan kolayca silebilirsiniz. Uygulamayı kullanmak için cihazın sürüm 4.1 veya üzeri olması gerekir. Uygulamasını kullanmak için cihazın sürüm 9.0 veya üzeri olması gerekir. Uygulamayı App Store’dan indirebilirsiniz. App Store arama kutusuna mhrs yazarak indirebilirsiniz. MHRS mobil uygulaması, Sağlık Bakanlığı’na ait devlet hastaneleri, hastaneler ve ağız diş merkezleri için seçtiğiniz doktordan doğru zamanda randevu almanızı sağlar. Uzun kuyruklar olmadan rezervasyon yaptırarak hastaneyi ziyaret edebilirsiniz. www.mhrs.gov.tr, mobil uygulama veya ALO 182 MHRS Çağrı Merkezi’ni arayarak kendinize ve sevdiklerinize kolay ve hızlı bir şekilde rezervasyon yaptırabilirsiniz.
  4. Mhrs den randevu alma taktikleri ile randevu almanın bir başka yolu da iptalleri takip etmektir. Bildiğiniz gibi birçok hasta randevuya gitmeyeceği veya gidemeyeceği için iptal ediyor. Mobil uygulamasında, randevu almak istediğiniz bölümün veya doktorun randevu ekranını sık sık kontrol ederek iptal edilen randevu saati yerine kendi randevunuzu oluşturabilirsiniz. 15 gündür meşgul olan bir doktordan randevu almanın tek çaresi bu taktiktir.

MHRS Randevu Uyarısı Neden Olur?

MHRS sistemine giriş yaptıktan sonra rezervasyon yaptırmak istediğiniz bölümü seçin ve tüm rezervasyonlar doluysa “Uyarı Arama koşulları uygun bir randevu bulamadı. İstenilen kriterlere uygun bir tarih olduğunda size haber verilmesini ister misiniz? ”Bildirimleri alırsınız. Bu bildirimin hemen altında bir Talep Aç düğmesi göreceksiniz. Bir randevu talebi oluşturmak için bu düğmeyi kullanabilirsiniz. Randevu talebinden sonra uygun randevu olması durumunda tarafınıza bilgi verilecektir. Bildirim geldiğinde sisteme giriş yapabilir ve hızlı bir şekilde randevu oluşturabilirsiniz.

MHRS Randevu alma taktikleri sisteminde herhangi bir uyarı alıyorsanız eğer bu uyarının tam olarak neden kaynaklandığını veya uyarı sisteminde ne yazdığına dair bilgileri bizlere yorum olarak belirtirseniz eğer sizlere daha fazla yardımcı olmaya çalışırız.

Sağlık Ocağı İçin Erken Randevu Nasıl Alınır?

Sağlık Ocağı’ndan erken rezervasyon yapmak için MHRS’de oturum açmanız ve ardından sağdaki “Aile Hekiminden Randevu Al” bağlantısına tıklamanız gerekir. Aile doktorunuzun sizi göreceği saat dilimi ekranda görüntülenecektir. Bu çalışma saatlerinden birini seçtikten sonra, aile hekiminizden erken randevu almak için Rezervasyonu Kaydet butonunu kullanabilirsiniz.

Yorum yapın