SGK Emekli Maaşı Sorgulama

SGK Emekli maaşı sorgulama, çalışanların emekli maaşı almaya hak kazanacak şartları tamamlayıp tamamlamadıkları ve ne kadar maaş alacakları bilgisini vermektedir. SGK, Bağ-kur ve SSK primleri düzenli olarak yatırılmakta olan vatandaşlarımız bu primler aracılığı ile emekli olma şansına erişebilmektedirler. Bunun dışında BES yani bireysel emeklilik sistemi de ikinci bir emeklilik imkanı sunmaktadır.

SGK, Yani Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanlarımızın daha nitelikli hizmetler alması adına online işlemler mekanizmasını devreye koymuştur. Çalışanlar önceleri bilgi almak için SGK il müdürlüklerine giderek saatlerce beklemekte ve çoğu zaman da sağlıklı bilgi almadan dönmekteydiler. ESGM sistemi ile SSK emekli maaşı sorgulama çok zahmetsiz bir şekilde yapılabilmektedir.

emekli maasi

Şifresiz SSK Emekli Maaşı Sorgulama

Şifresiz SSK emekli maaşı sorgulama işlemi ESGM üzerinden yapılabilmektedir. Bu sorgulamayı yapmak için kimlik bilgilerinizin ve sicil numaranızın yanınızda olması gerekmektedir. Emeklilik şartlarına dönük olarak emekli maaşı miktarı da değişkenlik gösterir. Hizmet yılı ödenen prim miktarı ve ek gösterge emekli maaşını belirleyen en önemli kriterler arasındadır.

ESGM emekli maaşı sorgulama ekranında bilgileri girdikten sonra tüm sigortalılık bilgileriniz, ne kadar hizmet yaptığınız, prim gün sayınız ve ne zaman emekli olacağınıza yönelik detaylar ortaya çıkmaktadır. Aşağıdaki linkten bu sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

SGK EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA İÇİN TIKLAYIN

Yorum yapın